Senarai Penuh Keputusan Pemenang Anugerah Festival Filem Malaysia Ke-30 (FFM30)




Anugerah Festival Filem Malaysia ke-30 (FFM30) yang berlangsung di Dewan Plenary, Pusat Konvensyen Antarabangsa Putrajaya (PICC) pada 30 Mac 2019 baru sahaja selesai.

Malam anugerah tesebut dihoskan oleh Nabil Ahmad dan Adibah Noor.



Sebanyak 27 Anugerah disampaikan pada malam tersebut termasuk tiga Anugerah Khas Juri.

Berikut adalah keputusan penuh keputusan Pemenang Anugerah Festival Filem Malaysia ke-30 :


Filem Terbaik : One Two Jaga (Pixel Play Entertainment)
Calon-calon lain : Paskal The Movie (Asia Tropical Film Sdn Bhd), Guang (Reservoir World Sdn Bhd), Dukun (Astro Shaw Sdn Bhd), Vedigundu Pasangge (Veedu Production Sdn Bjh)


Pengarah Terbaik : Namron (One Two Jaga)
Calon-calon lain : Adrian Teh (Paskal The Movie), Dain Said (Dukun), Dr. Vimala Perumal (Vedigundu Pasangge), Syamsul Yusof (Munafik 2)




Pelakon Lelaki Terbaik : Rosdeen Suboh (One Two Jaga)
Calon-calon lain : Remy Ishak (Pulang), Syamsul Yusof (Marifat Cinta),  Rosdeen Suboh (One Two Jaga), Shaheizy Sam (Pinjamkan Hatiku), Chan Kwang Yen  (Rise Of The Legend : Lee Chong Wei)




Pelakon Wanita Terbaik : Datin Seri Umie Aida (Dukun)
Calon-calon lain : Maya Karin (Munafik 2), Datin Diana Danielle (Gol & Gincu Vol 2), Sangeeta Krishnasan (Rise Ini Kalilah), Emily Lim (Two Sisters)



Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik : Hasnul Rahmat (Polis Evo 2)
Calon-calon lain : Dato' Adi Putra (Makrifat Cinta), Ernest Chong (Guang), Rab Khalid (Hantu Kak Limah), Amerul Affendi (One Two Jaga)



Pelakon Pembantu Wanita Terbaik : Nabila Huda (Makrifat Cinta)
Calon-calon lain : Syarifah Amani (Gol & Gincu Vol 2), Yeo Yann Yann (Rise Of The Legend : Lee Chong Wei),  Normah Damanhuri (Pinjamkan Hatiku), Moon Yoong (Think Big Big)





ARTIKEL BERKAITAN : Gaya Selebriti Malaysia @ Anugerah Festival Filem ke-30 (FFM30)


Pengarah Harapan : Quek Shio Chuan (Guang)
Calon-calon lain : Kye Fariz (Busker), Nick Wong (Papa, Come Home), Umi Salwana Omar (Gol & Gincu Vol 2) , Joel Soh & Andre Chiew (Polis Evo 2)




Pelakon Kanak-Kanak Terbaik : Eng Wei Jie (Rise Of The Legend: Lee Chong Wei)
Calon-calon lain : Izuan Fitri (One Two Jaga), Jayden Sow (Papa, Come Home), Sarah Tan (The Kid From The Big Apple 2 : Before We Forget), Puteri Balqis (Makrifat Cinta)





Pelakon Wanita Harapan : Jaya Ganason (The Farm En Veettu Thottathil)
Calon-calon lain : Ayda Jebat (Pinjamkan Hatiku), Daiyan Trisha (Busker), Jasmine Suraya Chin (Paskal The Movie), Puteri Aishah (Pulang)




Pelakon Lelaki Harapan : Kyo Chen (Guang)
Calon-calon lain : Fattah Amin (KL Special Force), Bala Ganapathi William (Neeyum Naanum), Hafeez Mikhail (Busker), TJ Isa (Hantu Kak Limah)




Anugerah Karyawan Sepanjang Zaman : Seniman AR Badul



Anugerah Penggiat Belakang Tabir : Habsah Hassan




Lakon Layar Terbaik : Amri Rohaiyat, Fared Ayam & Namron (One Two Jaga)
Calon-calon lain : Neddo Khan (Gol & Gincu Vol 2); Huzir Sulaiman, Dain Said Fariza Azlina & Al Jafree (Dukun); Dr. Vimala Perumal (Vedigundu Pasangge); Quek Shio Chuan (Guang)





Sinematografi Terbaik : Yeong Tuck Wei (Guang)
Calon-calon lain : Mohd Helmi Yusof (One Two Jaga), Zambere Haras (Pulang), Khalid Zakaria (Tombiruo), Cheong Yuk Hoy (Dukun)




Cerita Asal Terbaik : Pitt Haniff, Muhammad Syafiq & Namron (One Two Jaga)
Calon-calon lain : Ahmad Izham Omar & Omar Othman (Pulang), Rafidah Abdullah (Gol & Gincu 2), Denes Kumar & Dr. Vimala Perumal (Vedigundu Pasangge), Quek Shio Chuan (Guang)




Kostum & Busana Terbaik : Andy Sulaiman (Dukun)
Calon-calon lain : Hasnan Yaccob (Pulang), Yogesswaren M.Ramnee (Vedigundu Pasangge), Shum Siut Fen & Elaine Ng (Rise Of The Legend : Lee Chong Wei), Min Luna (Gol & Gincu Vol 2)




Penataan Bunyi Terbaik : Imaginex Studio Sdn Bhd (Pulang)
Calon-calon lain : Soo Yuen Yiet (Papa, Come Home), Tee Wei Chien (Paskal The Movie), Imaginex Studio Sdn Bhd (Dukun)




Penataan Seni Terbaik : Chan Hsien Yu (Guang)
Calon-calon lain : Tunku Tommy Mansur & David Manjit (Pulang), Wong Tay Sy (Mrs K), Nazrul Asraff Mahzan (Dukun), Nazrul Asraff Mahzan (Tombiruo)





Kesan Khas Terbaik : Pixelpost (Dukun)
Calon-calon lain : Viper Studio Sdn Bhd (Munafik 2), Ma Chiau Ran (Vedigundu Pasangge), Bak Chee Hong (Think Big Big)



Penyunting Terbaik : Raja Affandi Raja Jamaludin (Dukun)
Calon-calon lain : Razaisyam Rashid (One Two Jaga), Kabir Bhatia, A. Samad Hassan & Naeim Ghalili (Pulang), Lynn Wong (Gol & Gincu Vol 2), Quek Shio Chuan (Guang)




Skor Muzik Asal Terbaik : Nick Davis (Two Sisters)
Calon-calon lain : Tee Wei Chien (Paskal The Movie), Aubrey Suwito (Pulang), Onn San (Think Big Big), Shameshan Mani Maran (The Farm : En Veettu Thottathil)




Poster Terbaik : Jazzy Pictures (One Two Jaga)
Calon-calon lain : Tombiruo, Paskal The Movie, Two Sisters, Hantu Kak Limah




Lagu Tema Terbaik : Atma Jiwa, Monoloque (Busker)
Calon-calon lain : Merana Jiwa - Zaidi Abd Rahman (Dukun), Pinjamkan Hatiku - Nurzaidi Abdul Rahman (Pinjamkan Hatiku),  Layarlah Kembali - Aubrey Suwito (Pulang), Cahaya Juara - Teng Bee (Rise Of Legend Lee Chong Wei)



Filem Box Office : Munafik 2 (Skop Productions Sdn Bhd)

Anugerah Khas Juri 1 : Paskal The Movie (Asia Tropical Films Sdn Bhd)

Anugerah Khas Juri 2 : Vedigundu Pasangge (Veedu Production Sdn Bhd)

Anugerah Khas Juri 3 : Busker (Astro Shaw Sdn Bhd)


Tahniah kepada semua pemenang terutama filem One Two Jaga kerana bolot 6 anugerah termasuk Filem Terbaik FFM30 pada malam tersebut. 

Korang boleh tonton siaran ulangan anugerah ini di Youtube Astro Gempak.



sumber dan kredit gambar : Instagram @officialffm30

 
Copyright © Miss Viral TV. Designed by OddThemes